Login Form

Contacts

 I.B.F.F.
 Manžan 13a
 6000 Koper

Slovenia EU

tel.: +386/41/440/460

world@ibff.info

Sponsorship

 


IBFF Contest results

Public write access is disabled. Please login or register
Last post
IBFF FORUM  » IBFF Contest results  » IBFF World 2015 - amateur / pro
IBFF Staff

IBFF Staff
1117 posts
---
Location:
KOPER
Slovenia
23.06.2015 09:57

IBFF World 2015 - amateur / pro

OVER 50:

1.place – ANDRZEJ GRZEGORZ (Belgium)
2.place – JOSE MARIA FORTE (Spain)
3.place – JOSE LUIS BORREGO (Spain)
4.place – SALESE MARIOROSARIO (Italy)
5.place – IAN BLACKWELL (Spain)
6.place – FRANJA VAŠTAG (Serbia)
7.place – MAURIZIO VALBOA (Italy)
8.place – DION FRIEDLAND (England)

OVER 40:

1.place – MIHALY ARPAD BOGATI (Hungary)
2.place – JOHN GERARD (Spain)
3.place - RAISUDDIN (India)
4.place – DEAN MATOŠEVIĆ (Croatia)
5.place – ZOLTAN VASARHELYI (Hungary)
6.place – KRZYSZTOF KAZMIERCZAK (Poland)
7.place – STEFANO FABBRETTI (Italy)
8.place – JOSE MARIA FORTE (Spain)
9.place – ROCCO SESTITO (Italy)
10.place – ROZGONYI CSABA (Hungary)
11.place – KUMAR RAJENDER (India)
11.place – BLAŽENKO MRKIĆ (Croatia)
11.place – SAŠA DIMITRIJEVIĆ (Serbia)
11.place – SLAWOMIR LECH KAMINSKI (Poland)
11.place – DION FRIEDLAND (England)
11.place – IVICA VUKŠIĆ (Croatia)
11.place – CARLO DE ANGELIS (Italy)

JUNIORES:

1.place – JOVAN MILOŠEVIĆ (Serbia)
2.place – MICHELE DIANA (Italy)
3.place – JURE MARVIN (Slovenia)
4.place – ADHAM SAWALHA (Israel)
5.place – DEJAN ŠEBEŠTIJAN (Croatia)
6.place – NAYEF HAMZA (Israel)

MR. FITNESS SMALL:

1.place – MATEJ ŠINIGOJ (Slovenia)
2.place – MICHEL JACQUES DECOLLE (Belgium)
3.place – JOSE ENRIQUE OLMO (Spain)
4.place – MIROSLAV VREBAC (Serbia)
5.place – JESUS JARENO (Spain)
6.place – MICHELE DIANA (Italy)
7.place – FILIP PRINCI (Slovenia)
8.place – MARKO PAVLOVIĆ (Serbia)
9.place – RONALD KURT ANDALL (Grenada)
10.place – LUKA BANIĆ (Croatia)
11.place – RUBEN A GUERREIRO MONTEIRO (Holland)
11.place – ROK ŠUKALO (Slovenia)
11.place – MOHAMMAD MAKARI (Israel)
11.place – DAVID ČUŠIN (Slovenia)
11.place – INER ČUČKOVIĆ (Croatia)

MR. FITNESS TALL:

1.place – MATTIA DELLISANTI (Italy)
2.place – LUKA FILIPIČ (Slovenia)
3.place – BOJAN STOJILOVIĆ (Serbia)
4.place – ZDENKO ĐURA (Slovenia)
5.place – JURE MARVIN (Slovenia)
6.place – MARIO ODŽIĆ (Croatia)
7.place – MITJA PETAN (Slovenia)
8.place – NEMANJA ALEKSIĆ (Serbia)
9.place – KORNEL KAZIMIERZ (Belgium)
10.place – DEJAN ŠEBEŠTIJAN (Croatia)
11.place – ADIL BEGIĆ (Slovenia)
11.place – SIMON LEŠNIK (Slovenia)
11.place – MARKO FRANKO (Slovenia)
11.place – PIOTR JANUSZ PARDUS (Poland)
11.place – MAURIZIO VALBOA (Italy)

MR. ATHLETIC SMALL:

1.place – RAUL HUMBERTO CASTRO (Spain)
2.place – MAURO ZOTTI (Slovenia)
3.place – MARIO CRISTALLI (Italy)
4.place – MICHAL PIOTR KRAJEWSKI (Belgium)
5.place – MIROSLAV VREBAC (Serbia)
6.place – MARKO RESSLER (Croatia)
7.place – EVGEN VALEK (Slovenia)
8.place – THIERRY PADWA (Belgium)
9.place – CLAUDIO ASSISI (Italy)
10.place – DEJAN PAUNOVSKI (Macedonia)
11.place – ISLAM MUZAHID UL (India)
11.place – MOHAMMAD ZUBER (India)
11.place – SINGH PARVINDER (India)
11.place – GIORDANO NOVI (Italy)
11.place – NEJC PERNEK (Slovenia)
11.place – LUKA BANIĆ (Croatia)
11.place – WAWRZYNIEC STASZKIEWICZ (Poland)
11.place – MOHAMMAD MAKARI (Israel)

MR. ATHLETIC TALL:

1.place – BRANKO TEODOROVIĆ (Serbia)
2.place – TARUN DUTTA (India)
3.place – ANTONIO JESUS RODRIGUEZ (Spain)
4.place – BERNARD REBOUH (France)
5.place – TALIEA MUHAMED MAHMOUD (Israel)
6.place – CSABA ROZGONYI (Hungary)
7.place – BLAŽENKO MRKIĆ (Croatia)
8.place – SALESE MARIOROSARIO (Italy)
9.place – DEJAN AGJELOV (Macedonia)
10.place – STEFAN MICHAEL ESTMENT (South Africa)
11.place – HANNES JANSEN VAN VUUREN (South Africa)
11.place – IVAN MARTINOVIĆ (Montenegro)
11.place – MARIO ODŽIĆ (Croatia)

MR. BODYBUILDING SMALL:

1.place – ANGEL CALDERON (Spain)
2.place – SHASHI KUMAR (India)
3.place – ARTUR STANCZAK (Belgium)
4.place - RAISUDDIN (India)
5.place – TIBOR FERENC (Croatia)
6.place – TYREL JADE EKERMANS (South Africa)
7.place – THOPATE AJIT ARUN (India)
8.place – DEJAN MADJOVSKI (Macedonia)
9.place – MOHAMMAD ZUBER (India)

MR. BODYBUILDING MIDDLE:

1.place – PERO TOMAS (Croatia)
2.place – JOSE CASTANO (Spain)
3.place – ZOLTAN MERY (Slovakia)
4.place – SANDEEP (India)
5.place – ANDREJ UŠLAKAR (Slovenia)
6.place – MARCIN ZOCHOWSKI (Belgium)
7.place – MARIO CRISTALLI (Italy)
8.place – MARKO RESSLER (Croatia)
9.place – FRESZ FERENC (Hungary)
10.place – STEFANO FABBRETTI (Italy)
11.place – SINGH PARVINDER (India)
11.place – ASHIS KUMAR (India)
11.place – GIORDANO NOVI (Italy)
11.place – CLAUDIO ASSISI (Italy)
11.place – CARLO DE ANGELIS (Italy)

MR. BODYBUILDING TALL:

1.place - WASIM (India)
2.place – CZIKO GERGO (Hungary)
3.place – ADAM TOMASZ SUKER (Poland)
4.place – DEAN MATOŠEVIĆ (Croatia)
5.place – BARTOSZ ANDRZEJ SOKOLOWSKI (Belgium)
6.place – PAWEL SMOLIK (Belgium)
7.place – TARUN DUTTA (India)
8.place – IVICA VUKŠIĆ (Croatia)
9.place – DAVID BAELEN (France)
10.place – TOSE ZAFIROV (Macedonia)
11.place – FRANJA VAŠTAG (Serbia)
11.place – IGOR STEFANOVIĆ (Serbia)
11.place – FILIP DOJČINOVIĆ (Serbia)
11.place – DAVIDE TRONCI (Italy)
11.place – FIKRO BOSNIĆ (BIH)

MR. FITNESS MODEL:

1.place – MUZAFER ČEPELJAC (Serbia)
2.place – MLAĐAN NEDELJKOVIĆ (Serbia)
3.place – BRANISLAV KRSMANOVIĆ (Montenegro)
4.place – UMBERTO FUSCO (Italy)
5.place – RENEJ SEGULIN (Slovenia)
6.place – FACUNDO DAVID CORVALAN (Argentina)
7.place – PIOTR JANUSZ PARDUS (Poland)
8.place – IVAN UKALOVIĆ (Croatia)
9.place – NIKOLA SMOLAK (Croatia)
10.place – HANNES JANSEN VAN VUUREN (South Africa)
11.place – DOMENICO IACUZIO (Italy)
11.place – MIKAEL MARCEL LEGA (Belgium)
11.place – ANDREA NASOLE (Italy)
11.place – JURE DIMC (Slovenia)
11.place – MILE DEVIČ (Slovenia)
11.place – NELC ZLODEJ (Slovenia)

MISS FITNESS MODEL SMALL:

1.place – ELENA ZDJELAR (Croatia)
2.place – BETSY PERDOMO (Spain)
3.place – CINTIA MOLNAR (Hungary)
4.place – CSILLA KALMAN (Hungary)
5.place – MANUELA MOŽAR NOVAK (Croatia)
6.place – KATARZYNA MARTA MALISZEWSKA (Belgium)
7.place – KARINE CLAUDINE DELATTE (Belgium)
8.place – MARIANA PAULA MIGNACO HOURCADE (Argentina)
9.place – ELEONORA CVETKOVIČ (Slovenia)
10.place – KLAUDIA KATARZYNA MINCEWICZ (Belgium)
11.place – GABRIELA ZAFIROVA (Macedonia)
11.place – KATARINA ŽIVADINOVIĆ (Serbia)
11.place – LUCIJA BABAN (Croatia)
11.place – TAMARA PIŠEK (Slovenia)
11.place – LAURA FIORI (Italy)
11.place – GRAZIA CICERO SANTALENA (Italy)
11.place – ANGELA D`ALESSANDRO (Italy)

MISS FITNESS MODEL TALL:

1.place – NAJA ČORIĆ (Slovenia)
2.place – IVANA HERCEG (Croatia)
3.place – JENNIFER PANADERO (Spain)
4.place – ANA FELDVARI (Croatia)
5.place – JESSICA LOVETT (South Africa)
6.place – JUSTYNA GRABOWSKA (Belgium)
7.place – ADRIANA SUKA (Slovenia)
8.place – KATICA MAJSTOROVIĆ (Italy)
9.place – MIHAELA JUSUFI (Croatia)
10.place – EVA SILVIJA NOVAK (Slovenia)
11.place – KATERINA ZORN (Slovenia)
11.place – ANA ROZMAN (Slovenia)

MISS FITNESS MODEL TEEN:

1.place – VALENTINA ALEKSIČ (Slovenia)
2.place – CINTIA MOLNAR (Hungary)
3.place – ANDJELA DIMITRIJEVIĆ (Serbia)

MISS FITNESS :

1.place - BORBALA SZOKOL (Hungary)
2.place - RENATA BAN (Hungary)
3.place – STEFANIA VENEZIANO (Italy)
4.place – VALERIE MICHELLE HOCQUET (Belgium)
5.place - EKATERINA FASKHUTDINOVA (Russia)
6.place – ROSITA SOTO (Spain)
7.place – ANNA JANKOWSKA (Belgium)

MISS FITNESS OVER 40:

1.place – ALEJANDRA RUBIO (Argentina)
2.place – STEFANIA VENEZIANO (Italy)
3.place – FRANCISKA MONIKA SUHAJDANE (Hungary)
4.place – ANGELA D`ALESSANDRO (Italy)
5.place – ORNELLA MANCINO (Italy)

MISS FIGURE:

1.place – MARIA ENCARNACION BORDERA (Spain)
2.place – ILONA MARTA SWIERK (Belgium)
3.place – ELIZABETH MOORE (South Africa)
4.place – IWONA KATARZYNA MECNER (Poland)
5.place – PAPAI RENATA TAKACSNE (Hungary)
6.place – ANA FELDVARI (Croatia)
7.place – KATERINA ZORN (Slovenia)
8.place – JULIJANA SKOČIR (Slovenia)

MIXED PAIRS:

1.place – MARIA ENCARNACION BORDERA (Spain)
- JOSE ENRIQUE OLMO (Spain)
2.place – BORBALA SZOKOL (Hungary)
- ZOLTAN VASARHELYI (Hungary)
3.place – IWONA KATARZYNA MECNER (Poland)
- KRZYSZTOF KAZMIERCZAK (Poland)
4.place – ELIZABETH MOORE (South Africa)
- TIREL JADE EKERMANS (South Africa)
5.place – GABRIELA ZAFIROVA (Macedonia)
- TOSE ZAFIROV (Macedonia)
6.place – ANDJELA DIMITRIJEVIĆ (Serbia)
- SAŠA DIMITRIJEVIĆ (Serbia)
7.place – MARIANA PAULA MIGNACO HOURCADE (Argentina)
- FACUNDO DAVID CORVALAN (Argentina)


IBFF OVER ALL MEN ATHLETIC/FITNESS:

BRANKO TEODOROVIĆ (Serbia)

IBFF OVER ALL MEN BODYBUILDING:

WASIM (India)

IBFF OVER ALL WOMEN:

BORBALA SZOKOL (Hungary)


IBFF PROFESSIONAL:

1.place – MARIUS BROWN (Norway)
2.place – WASIM (India)
3.place – ANGEL CALDERON (Spain)
4.place – PERO TOMAS (Croatia)
5.place – MAURIZIO BOCCOLI (Slovenia)
6.place – RAUL UMBERTO (Spain)
7.place – BRANKO TEODOROVIĆ (Serbia)
8.place – MAURO ZOTTI (Slovenia)



www.ibff.info

 
IBFF FORUM  » IBFF Contest results  » IBFF World 2015 - amateur / pro