Login Form

Contacts

 I.B.F.F.
 Manžan 13a
 6000 Koper

Slovenia EU

tel.: +386/41/440/460

world@ibff.info

Sponsorship

 


IBFF Contest results

Public write access is disabled. Please login or register
Last post
IBFF FORUM  » IBFF Contest results  » IBFF WORLD CHAMPIONSHIP 2021 - OFFICIAL RESULTS
IBFF Staff

IBFF Staff
1413 posts
---
Location:
KOPER
Slovenia
06.07.2021 20:41

IBFF WORLD CHAMPIONSHIP 2021 - OFFICIAL RESULTS

OFFICIAL RESULTS IBFF WORLD 2021
26 june 2021
Koper Slovenia


OVER 40:



1.place – MARIO ZAVATTA (Italy)

2.place – MICHAL PUČEK (Slovakia)

3.place – BERTA LASZLO (Hungary)

4.place – ARTUR MATZKA (Poland)

5.place – BUDDHIKA MAHESH EDIRIMUNI SILVA (Sri Lanka)

6.place – PAWEL SMOLIK (Poland)



OVER 50:

1.place – LASZLO KINCSES (Hungary)

2.place – CARLO DE ANGELIS (Italy)

3.place – LUCA PETTENO (Poland)

4.place – STANISŁAW SOBCZYK (Poland)

5.place – TOME DANEVSKI (Macedonia)

6.place – DUŠAN JOVANOVIĆ (Serbia)

7.place – STEFANO MARZI (Italy)



BEST ATHLETE OVER 55:

LUCA PETTENO (Italy)



OVER 60:

1.place – STANISŁAW SOBCZYK (Poland)

2.place – STEFANO MARZI (Italy)



BEST ATHLETE OVER 65:

STEFANO MARZI (Italy)



JUNIORS:



1.place – RICCARDO ASSI (Italy)

2.place – JOZEF MUDRONČIK (Slovakia)

3.place – RICCARDO ALFE (Italy)

4.place – DAMIAN DABROWSKI (Poland)

5.place – DAVIDE PARENTE (Italy)



MR. PHYSIQUE SMALL:



1.place – KUMAR SANDEEP (India)

2.place – ALI RASHID (Slovenia)

3.place – MATTEO BACCANELLA (Italy)

4.place – BALAZS SZABO (Hungary)

5.place – MIRKO BACCANELLA (Italy)

6.place – RICCARDO ALFE (Italy)

7.place – YOUNIS RASHAD (Israel)

8.place – RICCARDO RUSSO (Italy)

9.place – MIRSAD HAJDIĆ (BIH)



MR. PHYSIQUE TALL:



1.place – MITJA PETAN (Slovenia)

2.place – DANIJEL DJUJIĆ (Slovenia)

3.place – DANIEL SZENAWA (Poland)

4.place – ADNAN HUSEIN ALAGIĆ (BIH)

5.place – FILIP KOLAKOWSKI (Poland)

6.place – DANIELE CARBONI (Italy)

7.place – MICHAL KOVAČ (Slovakia)

8.place – AHMAD MUSSA BSUL (Israel)



MR. PHYSIQUE OVER 40:



1.place – ADNAN HUSEIN ALAGIĆ (BIH)

2.place – FILIP KOLAKOWSKI (Poland)

3.place – JOZSEF ZOLTAN KREMER (Hungary)

4.place – MICHAL KOVAČ (Slovakia)

5.place – IGOR KOLUDER (BIH)

6.place – CLAUDIO INTINI (Italy)

7.place – DUŠAN JOVANOVIĆ (Serbia)



MR. FITNESS SMALL:



1.place – ALESSIO CAGNINA (Italy)

2.place – ALI RASHID (Slovenia)

3.place – YOUNIS RASHAD (Israel)

4.place – MICHELE RIGO (Italy)

5.place – BALAZS SZABO (Hungary)

6.place – IGOR KOLUDER (BIH)

7.place – RICCARDO RUSSO (Italy)

8.place – MIRSAD HAJDIĆ (BIH)

9.place – DUŠAN JOVANOVIĆ (Serbia)



MR. FITNESS TALL:



1.place – DAMIAN DABROWSKI (Poland)

2.place – LUKA FILIPIČ (Slovenia)

3.place – AHMAD MUSSA BSUL (Israel)

4.place – TOME DANEVSKI (Macedonia)



MR. ATHLETIC SMALL:



1.place – GIOVANNI LUIGI VISCONTI (Italy)

2.place – MATTEO BACCANELLA (Italy)

3.place – ARTUR MATZKA (Poland)

4.place – JOZSEF ZOLTAN KREMER (Hungary)

5.place – DOMENICO FONTANA (Italy)

6.place – HUJEYRAT SALIH (Israel)

7.place – MICHELE RIGO (Italy)

8.place – YOUNIS RASHAD (Israel)

9.place – ZOLTAN VARASHELYI (Hungary)

10.place – BUDDHIKA MAHESH EDIRIMUNI SILVA (Sri Lanka)



MR. ATHLETIC TALL:



1.place – KAMIL IWANCZUK (Poland)

2.place – LUKA FILIPIČ (Slovenia)

3.place – AHMAD MUSSA BSUL (Israel)

4.place – TOME DANEVSKI (Macedonia)



MR. BODYBUILDING LIGHTWEIGHT (up to 70 kg):



1.place – RICCARDO ALFE (Italy)

2.place – ARTUR MATZKA (Poland)

3.place – DOMENICO FONTANA (Italy)

4.place – MICHELE RIGO (Italy)

5.place – YOUNIS RASHAD (Israel)

6.place – HUJEYRAT SALIH (Israel)

7.place – BUDDHIKA MAHESH EDIRIMUNI SILVA (Sri Lanka)



MR. BODYBUILDING MIDDLEWEIGHT (up to 80 kg):



1.place – MATTEO BACCANELLA (Italy)

2.place – JOZSEF ZOLTAN KREMER (Hungary)

3.place – ZOLTAN VARASHELYI (Hungary)

4.place – IGOR KOLUDER (BIH)



MR. BODYBUILDING LIGHT HEAVYWEIGHT (up to 90 kg):



1.place – MICHAL PUČEK (Slovakia)

2.place – LUKASZ DROŽDŽ (Poland)

3.place – FRANCESCO DI GIUSTO (Italy)

4.place – JOŽE VINCETIČ (Slovenia)



MR. BODYBUILDING HEAVYWEIGHT (over 90 kg):



1.place – JOZEF MUDRONČIK (Slovakia)

2.place – BERTA LASZLO (Hungary)

3.place – MIRKO BACCANELLA (Italy)

4.place – LUCA PETTENO (Italy)

5.place – PAWEL SMOLIK (Poland)



MR. FITNESS MODEL:



1.place – DANIEL ŽUPANIĆ (Croatia)

2.place – DANIEL SZENAWA (Poland)

3.place – ALI RASHID (Slovenia)

4.place – BALAZS SZABO (Hungary)

5.place – JOZSEF ZOLTAN KREMER (Hungary)

6.place – LUKASZ DROŽDŽ (Poland)

7.place – HUJEYRAT SALIH (Israel)

8.place – YOUNIS RASHAD (Israel)

9.place – IGOR KOLUDER (BIH)

10.place – RICCARDO RUSSO (Italy)

11.place – MIRSAD HAJDIĆ (BIH)



MS. FITNESS MODEL SMALL:



1.place – NIKOLETA ŠNAJNAROVA (Slovakia)

2.place – ANNA SARA PATAKI (Hungary)

3.place – TEJA KOVAČIČ (Slovenia)

4.place – IZABELA ZAKRZEWSKA (Poland)

5.place – GABRIELA ZAFIROVA (Macedonia)

6.place – IRYNA FINIKA (Cyprus)

7.place – LILI SURAK (Hungary)

8.place – NATALIA MISZKOWSKA (Poland)

9.place – BOGLARKA VOLPER (Hungary)

10.place – ELISA MAFFINI (Italy)

11.place – KATARINA VAŠKOVA (Slovakia)

11.place – DORA BIRO (Hungary)



MS. FITNESS MODEL TALL:



1.place – ALEXANDRA-ANCUTA VAIDAHAZAN (Moldova)

2.place – KLAUDIA GREGUSKOVA (Slovakia)

3.place – ANA FAGANEL (Slovenia)

4.place – VERONICA MALACARNE (Italy)

5.place – LAURA CONSTANTINA JOOS (Moldova)

6.place – BARBARA MIGLIAVACCA (Italy)

7.place – PETRONELA JAVORSKA (Slovakia)

8.place – KRISTINA PETKOVA (Macedonia)



MS. FITNESS MODEL OVER 35:



1.place – BEATA JOANNA BANDURSKA (Poland)

2.place – KLAUDIA GREGUSKOVA (Slovakia)

3.place – GABRIELA ZAFIROVA (Macedonia)

4.place – TEJA KOVAČIČ (Slovenia)

5.place – IRYNA FINIKA (Cyprus)

6.place – MILENA MARCHINI (Italy)

7.place – DONATELLA RUSSO (Italy)

8.place – ELISA MAFFINI (Italy)

9.place – BARBARA MIGLIAVACCA (Italy)

10.place – ANTONELLA VERONESI (Italy)

11.place – PATRIZIA BARNI (Italy)

11.place – ANNAMARIA GIACONE (Italy)

11.place – GIUSEPPA CUTRUNEO (Italy)

11.place – ANNA DAOLIO (Italy)



BEST ATHLETE MS. FITNESS MODEL OVER 40:



KLAUDIA GREGUSKOVA (Slovakia)



BEST ATHLETE MS. FITNESS MODEL OVER 45:



BEATA JOANNA BANDURSKA (Poland)



BEST ATHLETE MS. FITNESS MODEL OVER 50:



DONATELLA RUSSO (Italy)



BEST ATHLETE MS. FITNESS MODEL OVER 55:



ANNAMARIA GIACONE (Italy)



BEST ATHLETE MS. FITNESS MODEL JUNIORS:



BOGLARKA VOLPER (Hungary)



BEST ATHLETE MS. FITNESS DISABLED:



DORA BIRO (Hungary)



MS. FITNESS :



1.place – KATARZYNA STRAŠKOWSKA (Poland)

2.place – ANNA DAOLIO (Italy)

3.place – PAVLINA KOVAČOVA (Slovakia)

4.place – GIUSEPPA MARIA GIOVANNA SPALLETTA (Italy)

5.place – ANNAMARIA GIACONE (Italy)



MS. FITNESS OVER 40:



1.place – MAGDALENA MARIA CIECHAN (Poland)

2.place – PAVLINA KOVAČOVA (Slovakia)

3.place – ANNA DAOLIO (Italy)

4.place – JERNEJA STOPAR (Slovenia)

5.place – TEJA KOVAČIČ (Slovenia)

6.place – ANTONELLA VERONESI (Italia)

7.place – PATRIZIA BARNI (Italy)

8.place – IRYNA FINIKA (Cyprus)

9.place – DONATELLA RUSSO (Italy)

10.place – ANNAMARIA GIACONE (Italy)

11.place – MANUELA FONTANA (Italy)

11.place – GIUSEPPA CUTRUNEO (Italy)



MS. FIGURE:



1.place – MARA BONOMI (Italy)

2.place – MARIA MAGDALENA CIECHAN (Poland)

3.place – ANNA DAOLIO (Italy)

4.place – KATARZYNA STAŠKOWSKA (Poland)

5.place – JERNEJA STOPAR (Slovenia)

6.place – DONATELLA RUSSO (Italy)

7.place – PATRIZIA BARNI (Italy)

8.place – GIUSEPPA MARIA GIOVANNA SPALLETTA (Italy)

9.place – MANUELA FONTANA (Italy)



MS. SPORT MODEL:



1.place – ANDREA PAPP (Hungary)

2.place – IRYNA FINIKA (Cyprus)

3.place – TEJA KOVAČIČ (Slovenia)

4.place – VERONICA MALACARNE (Italy)

5.place – BEATA JOANNA BANDURSKA (Poland)

6.place – IZABELA ZAKRZEWSKA (Poland)

7.place – GABRIELA ZAFIROVA (Macedonia)

8.place – BOGLARKA VOLPER (Hungary)

9.place – LILI SURAK (Hungary)

10.place – ANA FAGANEL (Sloevenia)

11.place – BEATRIX FEHER (Hungary)

11.place – EDINA MALEK VIRAG (Hungary)

11.place – BARBARA MIGLIAVACCA (Italy)

11.place – NATALIA MISZKOWSKA (Poland)

11.place – LAURA CONSTANTINA JOOS (Moldova)

11.place – PETRONELA JAVORSKA (Slovakia)

11.place – KATARINA VAŠKOVA (Slovakia)

11.place – MOJCA MIKUŠ (Slovenia)

11.place – DORA BIRO (Hungary)



MS. WELLNESS:



1.place – AGNIESZKA WITKOWSKA (Poland)

2.place – NIKOLETA ŠNAJNAROVA (Slovakia)

3.place – NATALIA MISZKOWSKA (Poland)

4.place – GABRIELA ZAFIROVA (Macedonia)

5.place – ANA FAGANEL (Slovenia)

6.place – LILI SURAK (Hungary)

7.place – VERONICA MALACARNE (Italy)

8.place – JERNEJA STOPAR (Slovenia)

9.place – LAURA CONSTANTINA JOOS (Moldova)

10.place – ANTONELLA VERONESI (Italy)

11.place – ANNA SARA PATAKI (Hungary)

11.place – BEATRIX FEHER (Hungary)

11.place – EDINA MALEK VIRAG (Hungary)

11.place – CHIARA SCARPELLINI (Italy)

11.place – GIUSEPPA CUTRUNEO (Italy)

11.place – KRISTINA PETKOVA (Macedonia)

11.place – PETRONELA JAVORSKA (Slovakia)

11.place – KATARINA VAŠKOVA (Slovakia)



MIXED PAIRS:



1.place – MATEUSZ SZLEK (Poland)

AGATA PAWLOWSKA (Poland)

2.place – DAMIAN DABROWSKI (Poland)

IZABELA ZAKRZEWSKA (Poland)

3.place – MICHAL KOVAČ (Slovakia)

PAVLINA KOVAČEVA (Slovakia)



IBFF OVER ALL MEN ATHLETIC/FITNESS/MODEL/PHYSIQUE:



KAMIL IWANCZUK (Poland)



IBFF OVER ALL MEN BODYBUILDING:



RICCARDO ASSI (Italy)



IBFF OVER ALL WOMEN:



KATARZYNA STAŠKOWSKA (Poland)



IBFF PRO PHYSIQUE WOMEN:



1.place – TIFANI WITTMAN (Hungary)



IBFF PRO MODEL WOMEN:



1.place – ANDREA PAPP (Hungary)

2.place – BEATA JOANNA BANDURSKA (Poland)

3.place – KLAUDIA GREGUSKOVA (Slovakia)

4.place – VIKTORIA VERES (Hungary)

5.place – VANJA TOKIĆ (Croatia)



IBFF PRO PHYSIQUE MEN:



1.place – MITJA PETAN (Slovenia)



IBFF PRO BB MEN:



1.place – DAVIDE PIOGGIA (Italy)

2.place – RICCARDO ASSI (Italy)

3.place – KAMIL IWANCZUK (Poland)

4.place – IOAN-VALENTIN PETRESCU-MAG (Moldova)

5.place – TOŠE ZAFIROV (Macedonia)



www.ibff.info

 
IBFF FORUM  » IBFF Contest results  » IBFF WORLD CHAMPIONSHIP 2021 - OFFICIAL RESULTS