Login Form

Contacts

 I.B.F.F.
 Manžan 13a
 6000 Koper

Slovenia EU

tel.: +386/41/440/460

world@ibff.info

Sponsorship

 


IBFF Contest results

Public write access is disabled. Please login or register
Last post
IBFF FORUM  » IBFF Contest results  » IBFF World 2020 ( am/pro )
IBFF Slovenia

IBFF Slovenia
65 posts
---
Location:
n.a.
20.09.2020 21:30

IBFF World 2020 ( am/pro )

OFFICIAL IBFF WORLD CHAMPIONSHIP 2020 RESULTS

BREZICE SLOVENIA / 19th sept 2020

-

OVER 40:


1.place – ARKADIUSZ JOZEF DEMODOWICZ (Poland)

2.place – MICHAL PUČEK (Slovakia)

3.place – BUDDHIKA MAHESH EDIRIMUNI SILVA (Sri Lanka)

4.place – PAWEŁ SMOLIK (Poland)

5.place – IOAN-VALENTIN PETRESCU-MAG (Moldova)

6.place – ARTUR KRYZYSZTOF MATZKA (Poland)

7.place – SIMONE VICENZINO (Italy)

8.place – TIBOR ROMAN (Hungary)


OVER 50:

1.place – DENIZ AGUIAR HERMINIO ANGELES (Hungary)

2.place – TIBOR ROMAN (Hungary)

3.place – LECHOSŁAW POKROPEK (Poland)

4.place – STANISLAW SOBCZYK (Poland)

5.place – JOHANN KUNTNER (Austria)

6.place – ZORAN TOKIĆ (Croatia)


OVER 60:

1.place – LECHOSŁAW POKROPEK (Poland)

2.place – STANISLAW SOBCZYK (Poland)

3.place – JOHANN KUNTNER (Austria)

4.place – ZORAN TOKIĆ (Croatia)



BEST ATHLETE OVER 65:

LECHOSŁAW POKROPEK (Poland)


JUNIORS:

1.place – ROBERT SEBASTIAN TRZOP (Poland)


MR. PHYSIQUE SMALL:


1.place – DARIUSZ PAWEŁ MICHAŁOWSKI (Poland)

2.place – ALI HAMZAH RASHID (Slovenia)

3.place – SALVATORE MAIORANO (Italy)

4.place – MICHAŁ ZBIGNIEW LIGEZA (Poland)

5.place – RICCARDO RUSSO (Italy)

6.place – IGOR KOLUDER (BIH)


MR. PHYSIQUE TALL:


1.place – MATEUSZ DZIEKAN (Poland)

2.place – ADNAN ALAGIĆ (BIH)

3.place – IOAN-VALENTIN PETRESCU-MAG (Moldova)

4.place – RENZO RODRIGUES MAX (Italy)

5.place – KREŠIMIR IVANČEVIĆ (Croatia)



MR. PHYSIQUE OVER 40:


1.place – SALVATORE MAIORANO (Italy)

2.place – BLAŽENKO MRKIĆ (Croatia)

3.place – IOAN-VALENTIN PETRESCU-MAG (Moldova)

4.place – MICHAL PUČEK (Slovakia)

5.place – IGOR KOLUDER (BIH)



MR. FITNESS SMALL:


1.place – GIOVANNI LUIGI VISCONTI (Italy)

2.place – MICHAŁ ZBIGNIEW LIGEZA (Poland)

3.place – RICCARDO RUSSO (Italy)

4.place – RASHAD YOUNIS (Israel)


MR. FITNESS TALL:


1.place – GREGOR DOBROTINŠEK (Slovenia)

2.place – ADNAN ALAGIĆ (BIH)

3.place – KREŠIMIR IVANČEVIĆ (Croatia)



MR. ATHLETIC SMALL:


1.place – ARTUR KRYZYSZTOF MATZKA (Poland)

2.place – BUDDHIKA MAHESH EDIRIMUNI SILVA (Sri Lanka)

3.place – RASHAD YOUNIS (Israel)

4.place – LUKA BANIĆ (Croatia)


MR. ATHLETIC TALL:


1.place – JAKUB JAROSLAW KASZUBA (Poland)

2.place – BLAŽENKO MRKIĆ (Croatia)

3.place – KRYZYSZTOF OGRODOWCZYK (Poland)



MR. BODYBUILDING LIGHTWEIGHT (up to 70 kg):



1.place – BUDDHIKA MAHESH EDIRIMUNI SILVA (Sri Lanka)

2.place – MICHAŁ LIGĘZA (Poland)

3.place – RASHAD YOUNIS (Israel)

4.place – JOHANN KUNTNER (Austria)


MR. BODYBUILDING LIGHT HEAVYWEIGHT (up to 90 kg):


1.place – TOMASZ PETRYCZKO (Poland)

2.place – TIBOR KISS (Hungary)

3.place – MICHAL PUČEK (Slovakia)

4.place – TIBOR ROMAN (Hungary)

5.place – KRYZYSZTOF OGRODOWCZYK (Poland)

6.place – LUKA BANIĆ (Croatia)


MR. BODYBUILDING HEAVYWEIGHT (over 90 kg):



1.place – DANIEL LOMAN (Poland)

2.place – LORENZO CONTER (Italy)

3.place – PAWEŁ SMOLIK (Poland)

4.place – IOAN-VALENTIN PETRESCU-MAG (Moldova)

5.place – SIMONE VICENZINO (Italy)


MR. FITNESS MODEL:


1.place – ALI HAMZAH RASHID (Slovenia)

2.place – RICCARDO RUSSO (Italy)

3.place – MICHAL ZBIGNIEW LIGEZA (Poland)

4.place – KREŠIMIR IVANČEVIĆ (Croatia)

5.place – RASHAD YOUNIS (Israel)



MS. FITNESS MODEL SMALL:



1.place – ANNAMARIA D`ORONZO (Italy)

2.place – NIKOLETA ŠNAJNAROVA (Slovakia)

3.place – BEATA KATARZYNA GUŁA (Poland)

4.place – KAROLINA ANNA FRANCZUK (Poland)

5.place – MAŁGORZATA WIŠNIEWSKA (Poland)

6.place – CLAUDIA IZZI (Italy)

7.place – MIRTA MATULIĆ (Croatia)

8.place – LENKA PEŠLOVA (Slovakia)

9.place – DEBORA VITALE (Italy)



MS. FITNESS MODEL TALL:



1.place – ALEXANDRA-ANCUTA VAIDAHAZAN (Moldova)

2.place – MONICA SIBILLA (Italy)

3.place – PETRONELA JAVORSKA (Slovakia)

4.place – VIVIEN SZEPESI (Hungary)



MS. FITNESS MODEL OVER 35:



1.place – KLAUDIA GREGUŠKOVA (Slovakia)

2.place – KAROLINA ANNA FRANCZUK (Poland)

3.place – MONICA SIBILLA (Italy)

4.place – LENKA PEŠLOVA (Slovakia)

5.place – DEBORA VITALE (Italy)

6.place – TEJA KOVAČIČ (Slovenia)

7.place – GABRIELA HALMOVA (Slovakia)



BEST ATHLETE MS. FITNESS MODEL OVER 40:


KLAUDIA GREGUŠKOVA (Slovakia)


BEST ATHLETE MS. FITNESS MODEL OVER 50:


DEBORA VITALE (Italy)



MS. FITNESS :

1.place – GIUSEPPA MARIA GIOVANNA SPALLETTA (Italy)

2.place – NIKOLINA ČALUŠIĆ (Croatia)

3.place – ANDREA SVOBODA (BIH)

4.place – TEJA KOVAČIČ (Slovenia)



MS. FITNESS OVER 40:


1.place – PAVLINA KOVAČOVA (Slovakia)

2.place – KLAUDIA GREGUŠKOVA (Slovakia)

3.place – PATRIZIA BARNI (Italy)

4.place – MONICA SIBILLA (Italy)

5.place – TEJA KOVAČIČ (Slovenia)

6.place – LENKA PEŠLOVA (Slovakia)



MS. FIGURE:


1.place – MANUELA FONTANA (Italy)

2.place – NIKOLINA ČALUŠIĆ (Croatia)

3.place – GIUSEPPA MARIA GIOVANNA SPALLETTA (Italy)

4.place – PAVLINA KOVAČOVA (Slovakia)

5.place – LUCIA LOMJANSKA (Slovakia)

6.place – PATRIZIA BARNI (Italy)

7.place – ANDREA SVOBODA (BIH)

8.place – MIRTA MATULIĆ (Croatia)



MS. SPORT MODEL:


1.place – ANA FAGANEL (Slovenia)

2.place – KAROLINA ANNA FRANCZUK (Poland)

3.place – TEJA KOVAČIČ (Slovenia)

4.place – CLAUDIA IZZI (Italy)

5.place – VIVIEN SZEPESI (Hungary)

6.place – MAŁGORZATA WIŠNIEWSKA (Poland)

7.place – VANJA TOKIĆ (Croatia)

8.place – DEBORA VITALE (Italy)

9.place – GABRIELA HALMOVA (Slovakia)

10.place – MANUELA FONTANA (Italy)



MS. WELLNESS:


1.place – VANJA TOKIĆ (Croatia)

2.place – BEATA KATARZYNA GUŁA (Poland)

3.place – NIKOLETA ŠNAJNAROVA (Slovakia)

4.place – MONICA SIBILLA (Italy)

5.place – CLAUDIA NIZZI (Italy)

6.place – PETRONELA JAVORSKA (Slovakia)

7.place – MIRTA MATULIĆ (Croatia)

8.place – ANDREA SVOBODA (BIH)

9.place – VIVIEN SZEPESI (Hungary)

10.place – GABRIELA HALMOVA (Slovakia)

11.place – DEBORA VITALE (Italy)



MIXED PAIRS:


1.place – BLAŽENKO MRKIĆ (Croatia)

NIKOLINA ČALUŠIĆ (Croatia)

2.place – MATEUSZ DZIEKAN (Poland)

MAŁGORZATA WIŠNIEWSKA (Poland)

3.place – SIMONE VICENZINO (Italy)

CLAUDIANIZZI (Italy)

4.place – ZORAN TOKIĆ (Croatia)

VANJA TOKIĆ (Croatia)



IBFF OVER ALL MEN ATHLETIC/FITNESS/MODEL/PHYSIQUE:



JAKUB JAROSLAW KASZUBA (Poland)



IBFF OVER ALL MEN BODYBUILDING:



ARKADIUSZ JOZEF DEMODOWICZ (Poland)



IBFF OVER ALL WOMEN:



ANNAMARIA D`ORONZO (Italy)



IBFF PRO PHYSIQUE:



1.place – SALVATORE MAIORANO (Italy)

2.place – DARIUSZ PAWEL MICHALOWSKI (Poland)



IBFF PRO WOMEN:



1.place – ELMA ŠKALJIĆ (BIH)

2.place – ANNAMARIA D`ORONZO (Italy)

3.place – VANJA TOKIĆ (Croatia)

4.place – GIUSEPPA MARIA GIOVANNA SPALLETTA (Italy)



IBFF PRO MEN:



1.place – DAVIDE PIOGGIA (Italy)

2.place – TOMASZ PETRYCZKO (Poland)

3.place – TIBOR KISS (Hungary)

4.place – ANDREJ UŠLAKAR (Slovenia)

5.place – DEAN MATOŠEVIĆ (Croatia)

6.place – DANIEL LOMAN (Poland)




 
IBFF FORUM  » IBFF Contest results  » IBFF World 2020 ( am/pro )